Woodstock 2018

Woodstock 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbył się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga ogromne tłumy fanów granej tam muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i ewoluował z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ zarówno rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się ilość koncertów zagranicznych artystów oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od dłuższego czasu liczba fanów festiwalu oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Festiwal jest całkowicie darmowy, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival przepełnioną miłością i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą porozmawiać z ciekawymi ludźmi, zrelaksować się dzięki medytacji lub pogłębić wiedzę z przeróżnych tematów.

Jednego można być pewnym – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje duża szansa, że doświadczając tych emocji, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!