Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wiele osób każdego roku myśli nad tym kiedy jest dobry moment na zasłużony urlop. Zapewne preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, które mamy związane z wakacjami. Niektóre osoby jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najlepszym okresem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów wynikających z podróżowania we wrześniu. Po pierwsze, wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele obniżają ceny, a biura podróży organizują niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Następnym powodem jest mała ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeżeli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Kolejnym plusem wrześniowych podróży jest pogoda. Męczące upały są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a to wiąże się z tym, że, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest mnóstwo. Szczególnie Europa kusi atrakcyjnymi, ciepłymi miejscami. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla większości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak uciążliwe. Nie zapomnij jednak, aby pomijać miejsca, gdzie w tym czasie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż spakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.