Francuska reprezentacja nie uda jej się zdobyć tytułu mistrzowskiego, gdyż została zwyciężona! Niesamowita szwajcarska kadra narodowa awansowała do ćwierćfinału turnieju Euro 2020!

Na wieczór poniedziałkowy sympatycy piłkarscy byli widzami fantastycznego pojedynku na stadionie w Rumunii. Spotkanie między kadrą Szwajcarii, a narodową kadrą Francji zapewniło dużo fenomenalnych emocji, a niezbyt dużo osób oczekiwało tego. wygranego tej batalii ujrzeliśmy dopiero po rzutach karnych, a gracze obydwu reprezentacji zaprezentowali się imponująco. Piłkarze zespołu francuskiego świetnie zaczęli połowę numer dwa, podczas której dwa trafienia zanotował Karim Benzema, jednakże pierwsi bramkę zdobyli piłkarze Szwajcarii. W chwili gdy na 3 do 1 trafienie zaliczył Paul Pogba wydawać się mogło, że emocje podczas tego pojedynku w tym momencie zakończyły się. Piłkarze kadry narodowej Szwajcarii nie chcieli jednak odpuścić i ku zdziwieniu wszystkich dali radę doprowadzić do remisowego rezultatu. Sędzia główny tego spotkania był bez wyjścia i był zmuszony zaprosić zawodników na dogrywkę. Dodatkowy czas gry również nie dał nam końcowego rezultatu, i właśnie dlatego o rozstrzygnięciu pojedynku musiały zadecydować strzały z 11 metrów. Drużyna Szwajcarii się okazała lepsza w trakcie jedenastek i zwyciężyła rezultatem 5:4. W ćwierćfinałowym meczu piłkarze Szwajcarii rywalizować będą z hiszpańską drużyną.