Górnik pokonał zawodników drużyny Legii rezultatem jeden do zera! Kolejny przypadek dramatycznej dyspozycji mistrza Polski w polskich rozgrywkach!

Górnik pokonał zawodników drużyny Legii rezultatem jeden do zera! Kolejny przypadek dramatycznej dyspozycji mistrza Polski w polskich rozgrywkach!

Na pewno w obecnym sezonie polskiej Ekstraklasy Legia prezentuje się kiepsko. Dobrze zdawać sobie sprawę z tego, że gracze warszawskiej Legii to obecni mistrzowie ligi, a aktualnie zajmują miejsce w spadkowej strefie. Spotkanie z Górnikiem Zabrze miało w końcu skrócić tragiczną passę graczy Legii, jednakże i w tym przypadku zabrakło zgrania do tego, żeby wywalczyć jakiekolwiek punkty. Zawodnicy gospodarzy od pierwszych minut tego starcia wyglądali na fenomenalnie przygotowanych i w pierwszych 45. minutach drużyna gości nie była w stanie stawić im czoła. Gracze Górnika po pierwszej odsłonie starcia prowadzili rezultatem 2 do 0 i wszystko na to wskazywało, iż to będzie kolejna z rzędu utrata punktów mistrza polskiej Ekstraklasy. Jednakże Warszawiacy w pierwszym kwadransie kolejnej części starcia wzięli się do pracy i dali radę doprowadzić do remisowego rezultatu. Wówczas kibice futbolu zgromadzeni na stadionie mogli mieć nadzieje na bardzo duże emocje w końcówce spotkania.

I rzeczywiście końcowe minuty tego spotkania były bardzo ekscytujące. W głównej mierze było to następstwem formy graczy Górnika, którzy w rozrachunku końcowym wygrali to starcie. Bramkę dającą zwycięstwo ustrzelił w 96. minucie Krzysztof Kubica, który zdołał wykorzystać świetne zagranie od Janzy. Dobrze również wziąć pod uwagę to, iż swoją premierową bramkę po transferze do naszej ligi ustrzelił zdobywca pucharu świata z roku 2014, czyli Lukas Podolski. to była niesamowita chwila dla tego zawodnika i nie ma co do tego wątpliwości. Natomiast warszawska Legia poniosła porażkę siódmy mecz pod rząd i aktualnie znajduje się na siedemnastej pozycji w ligowej tabeli. Jest to niezwykle słaby rezultat, jak na wciąż panującego mistrza polskiej ligi i warto to podkreślić. Jeśli zawodnicy Legii mają ambicję ciągle występować w polskiej Ekstraklasie to powinni powrócić do dobrej dyspozycji. Mistrz polskiej ligi w przeciwnym przypadku zaskakująco zdegradowany zostanie do pierwszej ligi.