Niesamowite przeżycia w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi! Villarreal pobił drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył puchar!

Niesamowite przeżycia w finałowym pojedynku turnieju europejskiej ligi! Villarreal pobił drużynę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył puchar!

Nie jest żadnym sekretem to, że mnóstwo futbolowych fanów oczekuje na finałowe starcia najpopularniejszych rozgrywek. Niedługo będą startować mistrzostwa europejskie, co znaczy że będziemy widzami dużej ilości meczów piłkarskich. Jednak zanim to się stanie na na oczekują finałowe spotkania w oglądanych najczęściej drużynowych rozgrywkach. Jeden z finałów już za nami i znamy już triumfatora tego turnieju. O turnieju europejskiej ligi oczywiście tutaj mowa. Kilka dni po pojedynku finałowym Ligi Europy nadchodzi czas na odkrycie werdykt w Lidze Mistrzów, ale w tym momencie chcemy skoncentrować się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły Manchesteru United a także CF Villarreal. Obecność tych dwóch zespołów w finałowym pojedynku zapowiadała, że na piłkarskich wielbicieli czekało fenomenalne widowisko. Ten finałowy mecz był w istocie świetny.

Finał rozgrywek europejskiej ligi rozegrany został na stadionie ekstraklasowej Lechii w Polsce i świetnie zwrócić uwagę na fakt. Nie ma żadnych wątpliwości do tego, że jest to wielki splendor dla narodu polskiego, iż mogliśmy gościć dwie tak bardzo dobre ekipy. Unai Emery jest selekcjonerem drużyny Villarreal CF i zasłynął z faktu, że jest w stanie święcić triumfy w starciach finałowych zmagań Ligi Europy. Mimo to, iż prowadzony przez Emery'ego Unai'a klub nie był faworyzowany w spotkaniu z United z Manchesteru, to właśnie piłkarze Villarreal zdobyli pierwszego gola w tym spotkaniu. Podopieczni Solskjaer'a zdołali golem odpowiedzieć. Ten pojedynek skończył się wynikiem 1:1 i z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie musiał zaprosić zawodników na dodatkowy czas gry. Wielbiciele piłki nożnej w dogrywce nie mieli możliwości podziwiać trafień i właśnie dlatego arbiter prowadzący spotkanie zaprosił piłkarzy na konkurs jedenastek. Powinniśmy mieć świadomość faktu, że jedenastki to loteria. Bardziej zdeterminowaną ekipą w starciu tym był CF Villarreal trenowany przez Emery'ego Unai'a, który zwyciężył rezultatem 11:10. Niezwykle emocjonujący to był konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie karnego przez Davida de Gea, czyli golkipera United z Manchesteru zaważyło o zwycięstwie drużyny hiszpańskiej.