Niesamowite spotkanie polskiego bramkarza - reprezentacja piłkarska Polski zwycięża w spotkaniu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0!

Niesamowite spotkanie polskiego bramkarza - reprezentacja piłkarska Polski zwycięża w spotkaniu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej rezultatem 2:0!

Światowe mistrzostwa w Katarze jeszcze przed pierwszym meczem uznawane były za unikalne pod różnymi względami. Futbolowi fani w naszym kraju do oceniania szans zespołu polskiego na awans do kolejnej fazy podchodzili z rozwagą. Naszymi oponentami w zmaganiach grupowych miała być narodowa reprezentacja Argentyny, reprezentacja Meksyku, a także solidna Arabia Saudyjska. Pierwszy mecz na mistrzostwach świata dla naszych zawodników był niesamowicie trudny i mnóstwo sportowych dziennikarzy krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska kadra narodowa. Czesław Michniewicz uspokajał jednak, iż z każdym następnym spotkaniem forma polskiej piłkarskiej reprezentacji będzie wyglądać dużo lepiej i tego przykładem miał być pojedynek z reprezentacją Arabii Saudyjskiej. I rzeczywiście okazało się, że to starcie było przełomem dla polskich reprezentantów. Nasi zawodnicy w tym pojedynku zaprezentowali się znacznie skuteczniej niż z reprezentacją narodową Meksyku i fani z naszego kraju mogli liczyć na zwycięstwo.

Od samego początku meczu gra polskiego zespołu narodowego wyglądała o wiele skuteczniej pod kątem kreowania akcji, niż miało to miejsce w przypadku spotkania numer jeden. Polska reprezentacja kreowała akcje i starała trzymać się przy piłce. Rzecz jasna nie zabrakło niedoskonałości w defensywie, ale tego dnia po raz kolejny perfekcyjnie spisywał się Szczęsny, który wyłapywał wszystkie strzały. W I części padła również pierwsza bramka dla narodowej drużyny Polski, którą strzelił Piotr Zieliński. Przed koniec pierwszej części gracze zespołu Arabii Saudyjskiej wywalczyli jedenastkę i nie zamierzali odpuszczać. Ponownie w tej sytuacji niezwykle zachował się Wojciech Szczęsny, który obronił strzał z jedenastu metrów, a potem dobitkę zawodnika narodowego zespołu Arabii Saudyjskiej. I część zakończyła się rezultatem 1 do 0 dla kadry Polski. Polska reprezentacja piłkarska w II części strzeliła II. bramkę, a strzelcem był Lewandowski. Napastnik Blaugrany podwyższył prowadzenie kadry narodowej Polski po tym jak wykorzystał błąd defensora kadry Arabii Saudyjskiej. Polska narodowa kadra jest liderem w grupie C po dwóch spotkaniach i ma duże szanse na zakwalifikowanie się do fazy pucharowej.