Piłkarze z Brazylii mogą być już pewni wylotu na turniej, gdyż ograli Kolumbię rezultatem jeden do zera! Brazylia zapewniła sobie promocję do piłkarskich mistrzostwa świata w Katarze!

Piłkarze z Brazylii mogą być już pewni wylotu na turniej, gdyż ograli Kolumbię rezultatem jeden do zera! Brazylia zapewniła sobie promocję do piłkarskich mistrzostwa świata w Katarze!

Futbolowi kibice z całej Europy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że narodowa kadra Brazylii jest jedną z najlepszych drużyn piłkarskich. Niejednokrotnie mamy okazję słyszeć o utalentowanym chłopaku, który ma duże szansę na zrobienie bardzo dużej kariery w futbolu i pochodzi on właśnie z Brazylii. Ten kraj puścił w Europę bardzo liczne grono piłkarzy, którzy cieszyli oczy piłkarskich sympatyków z całego świata. W chwili obecnej narodowa kadra Brazylii posiada niezwykle mocny skład, który z całą pewnością będzie w stanie walczyć o złoty medal na mundialu, które rozgrywane będą w 2022 roku. Zawodnicy kadry Brazylii w świetnym stylu przeszli przez zmagania kwalifikacyjne do mistrzostw świata w Katarze i warto podkreślić ten fakt. W czwartek wieczorem mieli okazję, by zapewnić sobie promocję do światowego czempionatu, lecz potrzebowali do tego zwycięstwa z kolumbijską reprezentacją. W czwartek, jednakże potrzebowali do tego triumfu z reprezentacją Kolumbii. Dzięki temu brazylijscy piłkarze dobrze sobie poradzili z tym rywalem świętować mogli wywalczenie kwalifikacji.

Brazylijska reprezentacja w rozgrywanych w tej chwili eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze wyłącznie raz utraciła komplet punktów. Miało to miejsce właśnie w pojedynku z kolumbijską drużyną narodową, które zostało zakończone rezultatem zero do zera. Canarinhos znów byli głównym faworytem, kiedy nadeszła pora na rewanżowy pojedynek. Na boisku w Sao Paulo to spotkanie zostało rozegrane i Brazylijczycy byli bardzo zdeterminowani, aby pokonać swoich przeciwników. Rzutem na taśmę brazylijscy zawodnicy dali radę zdobyć decydującą bramkę, chociaż przez długi czas na tablicy utrzymywał się rezultat remisowy. Lucas Paqueta, który dostał fantastyczne podanie od największej gwiazdy brazylijskiej reprezentacji narodowej Neymara Jr. ustrzelił gola, który przypieczętował komplet punktów w trakcie tego meczu. Właśnie w taki sposób drużyna Brazylii stała się pierwszą kadrą z południowej Ameryki, która przypieczętowała sobie wyjazd na czempionat światowy w Katarze. Rozgrywki kwalifikacyjne zmierzają do końca i za chwilę poznamy pełny zbiór reprezentacji, które będą walczyć o puchar mistrzów świata i należy zdać sobie z tego sprawę.