Polska drużyna już zna przeciwnika w batalii o kwalifikację na mistrzostwa świata! Polscy piłkarze będą rywalizować z reprezentacją narodową Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży!

Polska drużyna już zna przeciwnika w batalii o kwalifikację na mistrzostwa świata! Polscy piłkarze będą rywalizować z reprezentacją narodową Rosji w rywalizacji półfinałowej baraży!

Nie można zaprzeczyć, że końcówka zmagań kwalifikacyjnych do światowych mistrzostw ze strony drużyny polskiej była naprawdę kiepska. Co prawda zawodnicy polscy zdołali sobie zapewnić udział w barażowej rywalizacji, ale z za dużą obojętnością podeszli do meczu z reprezentacją Węgier. Porażki nie udało się uniknąć i dlatego też nie mogliśmy być rozstawieni w losowaniu barażowych par. Mamy jednak dużo szczęścia i trafiliśmy na stosunkowo łatwą barażową ścieżkę. Narodowa reprezentacja Rosji, która na ostatnich światowych mistrzostwach zdołała dotrzeć do 1/4 finału ma być W pierwszej kolejności rywalem polskich zawodników. Dla podopiecznych selekcjonera Czerczesowa Stanisława to był bez cienia wątpliwości bardzo dobry rezultat, jednak po tym turnieju ich dyspozycja nie wyglądała za dobrze. I między innymi dlatego możemy myśleć, iż damy radę zdobyć kwalifikację do finałowego pojedynku barażowego turnieju o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Chwilę przed losowaniem barażowych rywali na selekcjonera polskiej drużyny Paulo Sousę runęła spora krytyka za jedenastkę, którą zadecydował zagrać w meczu z narodową drużyną Węgier. Duże grono dziennikarzy przed decydującymi spotkaniami myślało nawet nad tym, żeby zasięgnąć po kompletnie świeżego selekcjonera. Pomimo tego swoje stanowisko trener z Portugalii zachował i warto pamiętać, że miał w losowaniu sporo szczęścia. Takim sposobem daliśmy radę uniknąć bardzo skomplikowanej walki z drużyną narodową Włoch, a więc obecnie panującymi czempionami Europy. Jeśli uda nam się pokonać rosyjską narodową kadrą to w rozstrzygającym spotkaniu będziemy się mierzyć na Narodowym z triumfatorem pojedynku pomiędzy narodowym zespołem Szwecji, a narodowym zespołem Czech. Nie jest tajemnicą, że spotkanie z piłkarzami ze Szwecji byłoby idealną możliwością na rewanż za porażkę wynikiem dwa do trzech na mistrzostwach Europy. Należy pamiętać o tym, iż starcie z reprezentacją narodową Rosji nie będzie dla polskich reprezentantów zbyt łatwe. Jeżeli chcemy dalej marzyć o promocji na mistrzostwa świata to kadra narodowa Polski będzie musiała wdrapać się na wyżyny swoich futbolowych umiejętności.