Ricciardo sięgnął po triumf na włoskiej ziemi, a Norris Lando wywalczył drugą lokatę! Niespodziewana końcówka a także kraksa faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Monzy!

Ricciardo sięgnął po triumf na włoskiej ziemi, a Norris Lando wywalczył drugą lokatę! Niespodziewana końcówka a także kraksa faworytów do tytułu w trakcie wyścigu GP Monzy!

Należy brać pod uwagę to, iż w tym momencie trwający sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę ekscytujący. Walka o światowy czempionat w ostatniej dekadzie zdominowana była przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładniej mówiąc Hamiltona Lewisa. Zawodnik z Wielkiej Brytanii w ostatnim sezonie wywalczył siódmy tytuł mistrza F1, co pozwoliło mu zrównać się w liczbie pucharów za mistrzostwo z legendarnym Michaelem Schumacherem. W rozgrywającym się obecnie sezonie angielski kierowca nie ma już jednak aż tak lekko w batalii o kolejny mistrzowski tytuł F1. Wszystko to jest spowodowane obecnością w stawce zawodników Maxa Verstappena, który też myśli o tym, by zgarnąć mistrzowski tytuł Formuły 1. Rywalizacja między tymi kierowcami od Grand Prix Bahrajnu jest naprawdę mocno zaciekła i naprawdę ciężko wskazać kto z tej dwójki po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po mistrzowski tytuł. Kolejną rundą walki tych dwóch zawodników był wyścig włoski, a więc GP Monzy. Dla wielu zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a podczas tego weekendu w samochodzie usiadł Robert Kubica który zastąpił Raikkonena, który zachorował.

Sesje kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie GP zapewniły sympatykom motoryzacji zebranym na trybunach naprawdę dużo pasjonujących emocji. Emocjonującą batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo Daniel a także Verstappen Max zafundował wielbicielom motoryzacji start niedzielnego ścigania. Dla rezultatu tego wyścigu niesamowicie kluczowe były odwiedziny kierowców w boxach. To właśnie po zmianie kół doszło do niespodziewanej kraksy. Obecny mistrz Formuły 1 a także Verstappen spotkali się w bardzo wąskim miejscu i w momencie, kiedy mogło się zdawać, iż to koniec przepychanek, obaj kierowcy uderzyli się kołami, a samochód zawodnika z Holandii znalazł się na samochodzie kierowanym przez kierowcę Mercedesa. Dla fanów motoryzacji zasiadających na trybunach była to na pewno niespodziewana chwila, lecz żadnemu z kierowców nie stało się nic. Na tym całym incydencie umiejętnie skorzystali kierowcy McLarena, którzy wyścig niedzielny skończyli na 2 najwyższych lokatach. Rywalizację o GP Monzy wygrał Australijczyk Ricciardo, a na miejscu numer 2 znalazł się Norris Lando. Dla pochodzącego z Wielkiej Brytanii zespołu to z pewnością fantastyczne osiągnięcie i ten rezultat bardzo pomoże im w rywalizacji o trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.