W pierwszym meczu mistrzostw świata Ekwador pokonała narodową kadrę Kataru wynikiem zero do jednego!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która ma miejsce co 4 lata. Z pewnością fani piłki nożnej z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjne spotkanie mistrzostw. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała fenomenalnie poprzedzała pierwszy pojedynek. Później jednak przyszła pora na futbol i piłkarscy wielbiciele znajdujący się na trybunach oraz przez telewizorami oczekiwali dobrego spektaklu. Już od początkowych minut emocji nie zabrakło, ponieważ piłkarze kadry narodowej Ekwadoru naprawdę szybko strzelili bramkę. Już w 3 minucie do siatki trafił Emmer Valencia i mogło się zdawać, iż drużyna narodowa Kataru będzie mieć ciężko w tym pojedynku. Arbiter tego meczu postanowił jednak sprawdzić z pomocą systemu VAR poprawność tego trafienia i okazało się, że w chwili zagrania zawodnik był na pozycji spalonej. Organizatorzy mundialu mieli więc bardzo dużo szczęścia w tym przypadku.

Reprezentacja Ekwadoru nie planowała zaprzestać atakowania pomimo cofnięcia pierwszej bramki. Gracze kadry narodowej Ekwadoru ruszyli do ataku i nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego meczu. Gracz zespołu Ekwadoru kilkanaście minut później odnalazł się w akcji oko w oko z bramkarzem reprezentacji narodowej Kataru i został sfaulowany przez niego. Sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a bramkarzowi dał kartę. Na gola rzut karny zamienił gracz narodowego zespołu Ekwadoru Valencia. Reprezentacja narodowa Kataru wyglądała bardzo słabo na tle kadry Ekwadoru. Bramkarz drużyny Ekwadoru przez dużą część meczu nie miał za dużo pracy, ponieważ po stronie piłkarzy Kataru nie było widać pomysłu na grę. W 31 minucie wpadł drugi gol dla zespołu narodowego Ekwadoru, a strzelcem znowu był Valencia. W I połowy spotkania nie oglądaliśmy już więcej trafień. Oba zespoły w drugiej połowie mocno obniżyły tempo i na boisku mało się działo. Ten pojedynek ostatecznie skończył się rezultatem 2:0 dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, która świetnie rozpoczęła ten turniej. Reprezentacja narodowa Kataru z kolei znalazła się obecnie w skomplikowanej sytuacji i może mieć problem z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mundialu.