W weekend na francuskich obiektach było niesamowicie ekscytująco i oglądać mogliśmy wiele goli! Piłkarze Paris Saint-Germain zaliczyli bardzo dobre spotkanie w niedzielny wieczór we francuskiej ekstraklasie!

W weekend na francuskich obiektach było niesamowicie ekscytująco i oglądać mogliśmy wiele goli! Piłkarze Paris Saint-Germain zaliczyli bardzo dobre spotkanie w niedzielny wieczór we francuskiej ekstraklasie!

Francuska liga bardzo długo była uważana przez piłkarskich ekspertów za zmagania z niższej półki. Dobrze prowadzonych drużyn, które mogłyby do końca walczyć w Europa League zazwyczaj występował tam deficyt. Jednak Na początku poprzedniej dekady do stołecznego klubu wkroczył nowy szef, który zapoczątkował całkowicie nową epokę dla stołecznego klubu oraz francuskich rozgrywek. Od tego momentu Ligue 1 zaczęła być znacznie bardziej ceniona i gracze łatwiej godzili się na przenosiny do francuskich zespołów. I w tym właśnie newsie mamy w planach skoncentrować się na tym, co na dzień dzisiejszy odbywa się w lidze francuskiej. Nie da się ukryć, że na chwilę obecną najmocniejszym zespołem we francuskiej Ligue 1 jest Paris Saint-Germain, które po raz kolejny bez większych komplikacji kroczy ku zdobyciu mistrzostwa. Można wyciągnąć wniosek, iż obecnie nie ma w Ligue 1 klubu, który zdołałby zakończyć dominację zawodników PSG.

Drużyna trenowana przez selekcjonera Pochettino na wieczór w niedzielę pokonała Stade de Reims rezultatem 4:0. Piłkarze PSG w ten sposób mieli w stanie dopisać do własnego dorobku następne bardzo ważne w odniesieniu do walki o tytuł mistrza kraju 3 oczka. Rozsądnie zwrócić uwagę na to, że swoje pierwsze trafienie dla Paryżan w tym pojedynku strzelił Sergio Ramos, który w letnim okienku transferowym pozyskany został z Królewskich. Nie da się ukryć, iż najciekawsze spotkanie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. W trakcie obecnego sezonu zespół gości rywalizuje o występ w Champions League, jednak w trakcie tego meczu byli zmuszeni pogodzić się z porażką. Rezultatem 4 do 3 zwyciężyli gracze z Bordeaux, co bez wątpienia podobać się mogło kibicom piłkarskim, którzy zgromadzili się na stadionie tego dnia. Na ławce rezerwowych cały mecz spędził natomiast Majecki, którego Monaco było słabsze od Montpellier HSC i poniosło porażkę rezultatem 2:3. Była to bardzo elektryzująca kolejka francuskiej ligi i trzeba to podkreślić.