Wielka wygrana Ajaxu z Amsterdamu w zmaganiach Ligi Mistrzów! Gracze drużyny niemieckiej byli bez szans i finalnie odnieśli porażkę wynikiem zero do czterech!

Wielka wygrana Ajaxu z Amsterdamu w zmaganiach Ligi Mistrzów! Gracze drużyny niemieckiej byli bez szans i finalnie odnieśli porażkę wynikiem zero do czterech!

Piłkarscy sympatycy zasiadający na stadionie w Amsterdamie mieli możliwość podziwiać bardzo dobre starcie. Ajax podejmował na wieczór we wtorek na własnym obiekcie BVB, czyli silny zespół z niemieckiej ligi. Na wstępie należy pamiętać o tym, że mistrz holenderskich rozgrywek świetnie zaczął zmagania w trwającej obecnie edycji Ligi Mistrzów. Przed spotkaniem we wtorek mistrzowie holenderskiej ligi mieli w swoim dorobku dwie wygrane i w starciu z Borussią ich zamierzeniem po raz kolejny były trzy punkty. Jednak tym razem nie miało być tak łatwo, ponieważ piłkarze Borussii z Dortmundu też mieli chrapkę na trzy oczka w tym pojedynku. W tym spotkaniu było trudno wyznaczyć faworyta do zwycięstwa i trzeba mieć to na uwadze. Obie ekipy miały równe szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w przeciągu 90. min.. Bez wątpienia mało kto spodziewał się tak mizernego starcia w wykonaniu Borussii i równolegle tak fenomenalnego meczu zawodników Ajaxu z Amsterdamu.

Rzeczywistość okazała się jednak niesamowicie brutalna dla fanów niemieckiej ekipy. Gracze mistrza holenderskiej ligi od pierwszych minut pojedynku wyglądali znacznie korzystniej od swoich przeciwników. Znajdujący się w fantastycznej formie w tym sezonie Haaland Erling był podczas tego pojedynku całkowicie wyłączony i nie potrafił odnaleźć drogi do bramki rywali. Holenderski Ajax natomiast okazał się bardzo skuteczny, czego idealnym przykładem jest finalny wynik meczu. Gracze drużyny mistrza ligi holenderskiej zwyciężyli rezultatem 4 do 0 i takim sposobem umocnili się na pierwszej lokacie w swojej grupie. Ten triumf z pewnością może ich przybliżyć do dostania się do pucharowej fazy, która zostanie rozegrana wiosną. Piłkarze BVB mają dwa tygodnie na przygotowanie się do spotkania rewanżowego, które będzie rozgrywane na ich stadionie. To będzie bez wątpienia szansa na to, żeby chociaż nieznacznie odkuć się za nieprzychylny wynik na stadionie w Amsterdamie. Kibice futbolu ze Starego Kontynentu są oczarowani formą pokazywaną przez graczy selekcjonera Ten Haga Erika i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax się dostał aż do 1/2 finału Pucharu Europy zwyciężając we wcześniejszych fazach wielu faworytów.