Zbliża się premiera najnowszej konsoli PlayStation 5

Zbliża się premiera najnowszej konsoli PlayStation 5

Jeszcze w poprzednim roku zadeklarowano, że w aktualnym roku japońska marka Sony ukaże graczom swoje najnowsze dzieło, mianowicie PlayStation5. Co prawda wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest poprzednia konsola oraz nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią miało słabnąć. Jednakże japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli najwyższej generacji, a klienci nie mogą się jej już doczekać.

Najświeższe technologie w konsoli PS5

Japońska marka Sony kilka razy udowodniła, iż bywa nowatorem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zaskakiwać swoich fanów. Konsola PS4 ustanowiła bardzo wysoką poprzeczkę innym firmom na rynku - to wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, której wcześniej nie zaproponowała inna firma. Niesamowicie wyczulone DualShocki, gry nowej generacji, efekty graficzne - klienci rzecz jasna ucieszyli się na tego typu wszystkie elementy i przez to teraz PlayStation4 jest najlepiej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Jednak nie obyło się bez początkowych kłopotów - firma Sony próbowała podważyć wszelakie granice technologiczne (co finalnie im wyszło), lecz sama premiera oraz wcześniejsze zaprezentowanie konsoli zrodziły różne uczucia. Fanom, którzy byli zaprzyjaźnieni z innowacyjną konsolą PS3, niekoniecznie pasowały chociażby kontrolery, bo na początku wydawało się, że będą bardzo niewygodne przy grze. W końcowej wersji kontrolery przybrały nieco alternatywną formę, aczkolwiek problemem zostawał premierowy wypust PS4. PS4 miała kłopoty z przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie także samo się wyłączać.

Jednak po pewnym czasie i poprawach wrzucanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko marka Sony idzie w pożądaną stronę, a zaprezentowana konsola przybiera miano topowej. Aczkolwiek nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo graczy wspomina niezwykle ciepło.

Czy PS5 będzie analogicznym sukcesem?

Zapewne każdy gracz czy amator technologicznych świeżynek z niecierpliwością oczekuje ukazania się najnowszej konsoli. Marka Sony potwierdziła, że gry poznane na PlayStation 4 ruszą na przyszłej konsoli (aczkolwiek nie podziała odwrotnie, co wielu fanom się nie podoba). Mamy na chwilę obecną pierwsze teorie o kłopotach z pre orderami - ponoć japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, choć nie wiadomo, czy nie są to aby tylko obłudne pomówienia. W necie ukazują się się następne informacje też o tym, że PS5 może mieć teoretycznie kłopot z obrazem 4k. Jednakże i w tym przypadku nie jest pewne, jaka okaże się prawda. Wszystko będzie pewne w momencie premiery, tj. dziewiętnastego listopada 2020.