Zwycięstwo Rakowa Częstochowa po dwóch bramkach Ivi Lopeza w pierwszym spotkaniu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji!

Zwycięstwo Rakowa Częstochowa po dwóch bramkach Ivi Lopeza w pierwszym spotkaniu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji!

Futbolowi wielbiciele z naszego kraju przywykli do tego, że polskie zespoły piłkarskie nie osiągają sukcesów w europejskich rozgrywkach. Fantastycznym tego przykładem jest choćby to, iż najlepszym triumfem ostatniej dekady jest to, że w roku 2016 Legia dostała się do fazy grupowej Champions League. Wówczas co prawda nie udało się awansować do kolejnej fazy, jednakże przygoda mistrza Polski z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była niesamowicie intrygująca. Bez najmniejszych wątpliwości przygody z Ligą Mistrzów ekipy poznańskiego Lecha, który wywalczył mistrzostwo Ekstraklasy w zeszłym sezonie nie da się tak określić. Z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów drużyna Lecha wyeliminowana została już w 1. rundzie eliminacji. I dlatego musi rozgrywać mecze na najniższym poziomie europejskich rozgrywek czyli Europa Conference League.

Nie da się ukryć, że wielkie oczekiwania futbolowi wielbiciele z naszego kraju pokładają w klubie wicemistrza polskiej ekstraklasy. Doskonale od samego początku eliminacyjnych zmagań radzi sobie drużyna prowadzona przez selekcjonera Papszuna. Gra wicemistrz ligi polskiej wygląda dobrze dla kibica i można zobaczyć, iż został tam zastosowany pomysł. Należy także tutaj chwalić zarząd tego zespołu, który niesamowicie się dogaduje z Markiem Papszunem. W Częstochowie dzięki temu utworzony został kolektyw, który jest w stanie walczyć o sukcesy w rozgrywkach europejskich. Fani piłki nożnej w naszym kraju właśnie dlatego oczekują, iż wicemistrz polskich rozgrywek będzie w stanie awansować do Europa Conference League, ale też zdobędzie mistrzowski tytuł. Niezwykle blisko ten cel był w zeszłym sezonie, ale na przestrzeni ostatnich spotkań zabrakło już zespołowi wicemistrza Ekstraklasy sił. W zeszły czwartek drużyna z Częstochowy rozgrywała mecz ze słowackim Spartakiem Trnawa. Sporo ekspertów sportowych uważało, iż wicemistrz PKO Ekstraklasy da radę bez bez większych komplikacji dać sobie radę z przeciwnikiem. W ostatecznym rozrachunku wicemistrz PKO Ekstraklasy zwyciężył wynikiem dwa do zera po 2 trafieniach Lopeza. Ten triumf w dużym stopniu przybliżył ich do dostania się do ostatniej rudny eliminacji Europa Conference League.